Eğitim Koçluğu Ücretleri

Eğitim Koçu Kimdir?

Öğrencilerin eğitim hayatlarında ve çalışma hayatında başarılı olmasını ve becerilerini yönetip geliştirebilmesini destekleyen çalışmalar yürüten profesyonel kişilerdir. Kişilerin kendilerine hedefler koyup, bu yönde kaynaklarını daha iyi bir şekilde kullanabilmesine yönelik yol haritası ve eylem planı yapmasına destek olmaktadır. Eğitim koçluğu hizmeti veren birçok profesyonel bulunmaktadır. Fakat günümüzde eğitim koçluğu ücretleri bu hizmetleri sunan her farklı uzman için farklı olabilir. Her uzman farklı ücret talep edebilir bu yüzden eğitim koçluğu ile alakalı detaylı bilgiyi internet mecralarından ve eğitim kurumlarının bu branşta hizmet veriyorlarsa ilgili departmanlarından öğrenebilirsiniz.

Eğitim koçluğu özel ders alan öğrencilerin, ders esnasında bu eğitime ihtiyaç duymasını algılayabilen uzmanların öğrenci ve velisiyle toplantı yaparak bu süreçten bahsetmesiyle öğrencilerin kendi istekleriyle bu sürece dâhil olmasıyla sağlanır. Eğitim koçluğunun temel amacı öğrencinin kendi ayakları üzerinde durabilmesini öğretmek ve kendini hangi alanlarda geliştirmek istiyorsa, öğrenciye bu yönde kalıcı motivasyon sağlamaktır. Eğitim koçları son zamanlarda birçok öğrencinin kaliteli bir eğitim hayatı geçirmesini sağlamaktadır. Geçmişte bu tarz uygulamalar yoktu. Fakat günümüzde artık öğrenciler bilgi ve eğitim konusunda oldukça zengin bir çağda yaşıyorlar. Bu yüzden öğrencilerin kendini geliştirmesi için ebeveynlerin bu fırsatları öğrencilere sunması gerekir.

 

Eğitim Koçunun Görevleri Nelerdir?


Eğitim koçlarının birçok görev ve sorumluluğu mevcuttur. Kendileri yaşam koçu, kişisel gelişim koçu ve hayat koçu gibi görevler üstlenip, genç nesillere ışık tutarak hedefli ve davası olan bir yaşam sürmelerini sağlarlar. Amaçlarına yönelik bireylerin gelişmesine doğrudan katkı sağlarlar. Eğitim koçları günümüzde birçok öğrencinin ÖSYM sınavlarında başarılı sonuç alması ve iş hayatında oldukça iyi bir kariyere sahip olmalarını sağlayacak uygulamalar ve süreçler yönetirler. Bu yüzden ebeveynlerin çocuklarını bu hizmetlerden mahrum etmemeleri gerektiği kanaatindeyiz.

Eğitim koçluğu sabır ve gerçekten İnteraktif bir zekâya sahip olmaktan geçen bir meslektir. Bu yüzden eğitim koçları konusunda ailelere tavsiyemiz bu hizmetlerden yararlanacaksanız, öncelikle eğitim koçunun referanslarına ve eğitim geçmişine göz atmanızı öneriyoruz. Eğitim koçluğu ücretleri bu hizmetleri sağlayan her danışman ve koç için farklı olabilir. Her kurum bu hizmet için farklı bir ücret isteyebilir.

Eğitim koçluğunun birçok görevi olduğunu dile getirmiştik, eğitim koçunun diler görev ve sorumlulukları şunlardır;

 

  •  Öğrencinin kendini tanıması ve amaçlarını belirlemesinin sağlanması,
  •  Belirlenmiş programlar doğrultusunda öğrencilerin hedeflerine ulaşması konusunda motivasyon sağlamak,
  •  Hedeflerine belli başlı stratejiler oluşturup, bu stratejilerin ışığında ilerlemek,
  •  Kişilerin çevresi ve ailesiyle alakalı problemleri varsa bu problemleri çözmek,
  •  Bireylerin ilgi ve alakasını, yeteneklerini tespit edip, mesleki yönlendirmeler yapmak,
  •  Bireylerin okul ve sınavlardaki başarılarının sağlanması ve takip edilmesi.
web tasarım ajansı iletişim web tasarım ajansı iletişim